Україна, м.Чернівці,
 пр. Незалежності, 50, офіс 2

турвідділ:

тел.:  (0372) 54-76-14
факс: (0372) 54-76-15

  моб.: (050)3381969

kruiz2000tur@gmail.com

авіакаси:

тел: (0372) 54-76-88

       (0372) 58-66-33

kruiz2k@kruiz2000.com  

 

     

Україна, м.Чернівці

вул. Головна, 21, офіс 1

 

авіакаси:

тел.:  (0372) 52-47-87

факс: (0372) 58-60-89

air-kruiz@kruiz2000.com

 

 Україна, м.Івано-Франківськ,

 вул. Гетьмана Мазепи, 1, офіс 1а

тел.:  (0342) 75-29-86 (турвідділ)
         (0342) 75-29-94 (авіакаси)
         (095) 63-444-78

kruiz2k@gmail.com 

 

 

 



Ваш e-mail: *
Ваше ім`я: *


 
КитайПро країну  |  Готелі  |  Тури  |  Відпочинок на о. Хайнань  |  Віза  |  Фотогалерея

Китай – таїнство й загадковість Сходу. Ця дивна країна завжди мала неймовірний успіх у мандрівників, етнографів, істориків. Китайська Народна Республіка - країна, що охоплює п'яту частину Азіатського континенту, має найбільше населення у світі.


Китайська цивілізація - одна з найдавніших у світі. Її літописна історія почалася 3,5 тисячі років тому. Саме в Китаї винайшли папір, шовк і порох. Тут збереглися багато пам'ятників древньої цивілізації.

 

Китай розташований у Східній і Центральній Азії. Він має кордони із 13 країнами та саму велику у світі сухопутну границю (22,8 тис. км). Площа країни - 9,6 млн. кв. км. Узбережжя обмивається водами Жовтого, Східно-китайського й Південно-Китайського морів.

 

Столиця.


Пекін – дуже древнє місто, всесвітньо відомий культурний і історичний центр. Більше шести сторіч Пекін був столицею китайської держави, коли правили династії Цзинь, Юань, Мінн і Цін. Потім, 1 жовтня 1949 р. держава була проголошена Китайською Народною Республікою, і Пекін став столицею Нового Китаю. Це місто має багату історію, а також традиціями, що збереглися із часів Древнього Китаю. Пекін зберіг величезну кількість древніх архітектурних споруджень, імператорських парків, ритуальних пам'ятників, древніх монастирів.


На сьогоднішній день, Пекін виглядає небагато інакше, ніж один-два десятків років тому. Серед древніх споруджень виросли сучасні архітектурні комплекси. Тут гармонійно чергуються старовина й сучасність.


Величезну кількість туристів Пекін приваблює своєю неповторністю, багатою культурою й традиціями, незабутніми святкуваннями народних свят, унікальною китайською кухнею, дуже дешевими ринками, стародавніми пам'ятниками й відомою усьому світу Великою Китайською стіною. Уздовж морської берегової лінії розкинулися численні порти й курортні місця.

 

 

Митниця.

 

Для в'їзду в Китай необхідна віза.


Відвідувачам Китаю дозволяється безмитно ввезти для використання в особистих цілях 1 фотоапарат, 1 портативний магнітофон, 1 портативну відеокамеру. Перераховані вище предмети, завезені з дозволу митниці в Китай, по дорозі назад при перетинанні границі необхідно вивезти з Китаю. Також дозволено ввезти в розумних межах золоті й срібні вироби.


Провезення за кордон золота, срібла й виробів з них, куплених у Китаї, митна служба дозволяє тільки при наявності у власника «Спеціального рахунку-фактури», виданого Народним банком Китаю. Іноземцям, що бажають вивезти з Китаю художні цінності, варто одержати експертний висновок у відповідних органах по справах культури, а потім представити декларацію на вивізні предмети у митницю. Також дозволяється вивезти за кордон у розумних кількостях і для особистого користування готові лікарські препарати або їх сировину, що застосовуються в китайській медицині і куплені на іноземну валюту, при наявності відповідного рахунку-квитанції й довідки про обмін валюти. Заборонено ввіз зброї, порнографії, наркотиків.


Ввіз іноземної валюти не обмежений (декларація обов'язкова), національної - заборонений. Дозволено вивіз іноземної валюти, національної - заборонений.

 

Гроші.

 

Національна валюта Китаю - юань (CNY). Купюри вартістю 1, 2, 5, 10, 50 і 100 юанів - основні кошти платежу. Існують і більш дрібні тридцятилітні юані. 1/10 юаню офіційно називається «цзяо». Долари на юані обмінюються в банках, готелях, в обмінних пунктах. Зворотного обміну немає.

У цей час китайські банки обслуговують наступні кредитні картки: MasterCard, Visa Card, American Express Card, JCB, Diners Card.

 

Комерційні банки працюють із 8.00 до 17:00. У готелях пункти обміну валюти відкриті довше й працюють без вихідних.

 

Чайові.

 

Чайові офіційно заборонені, але все-таки прийнято їх залишати з розрахунку 5-10% від вартості послуги.

 

Клімат.

 

Китай розташований у межах трьох кліматичних поясів: помірного, субтропічного й тропічного. Клімат на заході країни - континентальний. На сході - переважно мусонний.

 

Транспорт.

 

Основні види транспорту між містами — залізничний і автобусний. Поїздка на автобусі дешевше, але умови далекі від комфортабельних. Багато готелів мають власні туристичні автобуси, які можуть доставити клієнтів до аеропорту й визначних пам'яток Пекіна. Звичайно квитки продаються в холі. У Пекіні багато таксі. Гроші за проїзд платяться по лічильнику. Ціна за 1 км залежно від класу таксі коливається від 1,40 юанів до 2,50 юанів (наклейка із ціною за 1 км прикріплена до бічного скла автомобіля). Початкова ціна на лічильнику - це плата за перші 2 км шляху. Під час стоянки, у нічний час доби й під час руху в пробці тариф підвищується. Недавно з'явився новий тип таксі з тарифом в 1,2 юані за 1 км.


У Пекіні є метро, дві гілки. Ціна квитка - 3 юані. Години роботи - 5.00-22.30.


Велосипед - улюблений засіб пересування пекінців. Деякі готелі дають велосипеди напрокат. При цьому звичайно вимагають застави в розмірі 200-800 юанів і беруть за користування велосипедом погодинну оплату - 4 юані. Прокат звичайного велосипеда коштує 5 юанів/ година, 40 юанів/ день. Подорожувати по Пекіну, скориставшись послугами велорикші - це незабутня подія. Така поїздка буде коштувати 60 юанів.

 

Зв'язок.

 

Звичайно в номерах всіх китайських готелів установлені телефони прямого набору міжнародного зв'язку (IDD). У готелях класу 3 зірок і нижче за телефонні розмови стягується 10 % надбавка за обслуговування, в 4 і 5 зіркових готелях надбавка включена у вартість. Звичайно плата за телефонні розмови включається в загальний рахунок. Коли Ви знаходитесь в Пекіні, Ви можете зателефонувати за рахунок абонента, до якого телефонуєте. 0086 - код міжнародного зв'язку для Китаю. 010 - код міжнародного зв'язку.


Магазини.

 

Магазини відкриті щодня з 9:00 до 19:00. У найбільших містах більшість магазинів працює до 22:00. У приватних магазинах можна торгуватися.

 

Кухня.

 

Китайська кухня по праву користується всесвітньою популярністю. Розмаїття її страв дуже велика. І, проте, є щось загальне. Перед готуванням продукти ріжуть на дрібні шматочки, варять або недовго тушать, часто - у киплячому маслі.


Рис - далеко не єдина страва китайців. Фірмова страва в Пекіні - Гуска по-пекінськи: через надріз на шиї тушку наповнюють особливим маринадом і на сильному вогні запікають або обсмажують у спеціальній печі. Потім гуску нарізають дрібними скибочками. Шматочок гуски кладуть на тонкий корж, посипають зеленою цибулею, звертають корж і вмочають у соєвий соус. Гарніром до цієї страви служать гусяча печінка, язик, яйця, а для гурманів - перетинки з лапок.


Особливо гострими стравами славиться кухня південно-західної провінції Сичуань. У прибережних районах можна спробувати морепродукти, креветки, омари й угрі. Дуже розповсюджений густий, маслянистий, соєвий соус, яким приправляють багато страв. Для смаку до курей і м'яса часто подаються цитрусові. Китайський стіл неможливо уявити без чаю, що прийнято пити й перед початком їжі, і після неї.

 

Готелі.

 

У Китаї є готелі світових і місцевих китайських «мереж». Тут представлені готелі всіх «зірковостей». Як правило, при оплаті рахунків у готелі, з туриста знімається додатково 10-18% від загальної суми «за сервісні послуги».

 

Шопінг.

 

Країна славиться своїми предметами художніх промислів. Особливою популярністю користуються шовкові вироби. Також, цікаві китайські порцеляна й кераміка. Дуже популярні чайні сервізи з лілової кераміки. Великою художністю відзначені різьблені вироби з жадеїту, каменю, дерева, бамбука, вугілля, кришталю, деревних коренів і черепашок.


Серед іноземних туристів багато хто виявляє велику цікавість до препаратів китайської медицини: женьшеню, ягід дерези, кордицепсу й ін. Любителі чаю можуть придбати найбільш відомі його сорти: «лунцзін», «маоцзянь», «цихун», «іхун», жасминовий чай.

 

Мова.

 

Державною мовою є китайська, в якій існує 8 основних діалектів, зовсім несхожих один на одного, що створює проблеми в спілкування навіть між самими китайцями, що живуть у різних провінціях. Нормативним вважається північний пекінський діалект (пунтунхуа). У китайській мові алфавіту не існує. Кожен предмет, поняття виражається на листі особливим знаком - ієрогліфом, що складається з різних рис і штрихів. Кількість рис може досягати тридцяти трьох.

 

Релігія.

 

Офіційно все населення вважається атеїстами. Однак отримали поширення три релігії: конфуціанство, буддизм і даосизм. Точну чисельність послідовників кожної із цих релігій важко встановити, тому що всі основні релігії Китаю тісно переплелися між собою, і нерідко віруючий одночасно відвідує храми двох, а те й трьох релігій.

 

 

 
Про компанію    |    Тури    |    Країни    |    Авіаквитки    |    Агентствам    |    ТуристамНа головну    |    Карта сайту    |    Контакти
Copyright © 2008-2024, всі права захищено,
«Круїз 2000», туристичний оператор
Лічильник BEST.cv.ua