Україна, м.Чернівці,
 пр. Незалежності, 50, офіс 2

турвідділ:

тел.:  (0372) 54-76-14
факс: (0372) 54-76-15

  моб.: (050)3381969

kruiz2000tur@gmail.com

авіакаси:

тел: (0372) 54-76-88

       (0372) 58-66-33

kruiz2k@kruiz2000.com  

 

     

Україна, м.Чернівці

вул. Головна, 21, офіс 1

 

авіакаси:

тел.:  (0372) 52-47-87

факс: (0372) 58-60-89

air-kruiz@kruiz2000.com

 

 Україна, м.Івано-Франківськ,

 вул. Гетьмана Мазепи, 1, офіс 1а

тел.:  (0342) 75-29-86 (турвідділ)
         (0342) 75-29-94 (авіакаси)
         (095) 63-444-78

kruiz2k@gmail.com 

 

 

 



Ваш e-mail: *
Ваше ім`я: *


 
ЕстоніяПро країну  |  Тури  |  Фотогалерея

Географія


Держава в північно-східній частині Європи, на південному березі Фінської затоки Балтійського моря. Межує з Латвією на півдні та Росією на сході. На півночі омивається Фінською затокою, на заході - Ризькою затокою Балтійського моря.


Територія країни включає більше 1500 островів (10% території Естонії), найбільші з яких - Сааремаа, Гіюмаа, Муху, Ворм, Найсаар, Аегна, Пранглі, Кіхно, Рухну, Абрука і Вілсанді.


Рельєф


Рельєф переважно рівнинний. Велика частина країни являє собою плоску моренних рівнин, покриту лісами (майже 50% території), болотами і торфовищами (майже 25% території). Лише на півночі і в центральній частині країни тягнеться височина Пандівере (до 166 м. на р. Емумягі), та у південно-східній частині країни - неширока смуга горбистих височин (до 318 м. на р. Суур-Мунамягі). Широка й озерна мережа - більше 1 тис. моренних озер. Загальна площа країни становить близько 45,2 тис. кв. км.  Це сама північна і найменша з держав Балтії.

 

Клімат


Помірний, перехідний від морського до континентального: вздовж балтійського узбережжя - морський, далеко від моря - ближче до помірно-континентального. Середня температура повітря в січні -4 - 7 ° С, у липні +15 - 17 ° С. Опадів випадає до 700 мм. на рік, в основному в осінньо-зимовий період (кінець літа також часто буває дощовим). Через вплив морських повітряних мас погода досить мінлива, і часто може змінюватися по кілька разів за день, особливо навесні і восени. Найкращий час для відвідування країни - з початку травня до середини вересня.


Населення і традиції


Переважна населення - естонці (61,5% жителів). Проживають також росіяни - 30,3%, українці - 3,1%, білоруси - 1,8% і фіни - 1,4%. Естонська мова належить до угро-фінської групи. Естонія - країна з високим рівнем урбанізації: в містах проживає більше 70% населення. При цьому народна культура Естонії завдяки дбайливому ставленню до неї зберігається до наших днів. Традиційний селянський двір - це досить великий, зарослий травою майданчик, навколо якого вільно розташовані будівлі. Житлова клуня представляє собою споруду, що складається з трьох частин: основного опалювального житлового приміщення, току, використовуваного для молотьби, а також для утримання там худоби взимку, і комори - неопалюваній кімнати.


Кухня

 

Традиційна естонська національна кухня сформувалася багато в чому під впливом німецької і шведської кулінарних традицій і складається, в основному, з простих і ситних "селянських" страв, приготованих зі свинини, картоплі, овочів, різноманітних круп, риби (особливо популярна салака) і хлібних продуктів. Відмінною особливістю є широке використання м'ясних субпродуктів (крові, ліверу) і різноманітних молочних страв. Тільки одних молочних супів налічується більше 20. Супи самі по собі досить поширене блюдо - існують, наприклад, суп з ячної крупою і картоплею, з галушками, з горохом і перловою крупою, хлібний, чорничний, із салаки з картоплею і навіть пивний суп. Вкрай слабо використовуються приправи і трави, в незначних кількостях і в суворо визначених стравах: кріп - до салаки, майоран - до кров'янки, кмин - в сир, петрушка, селера - в м'ясні супи (і то не у всі). Зі смакових приправ, крім молока, вершків і сметани в чистому вигляді, використовують "кастмед" - молочні та молочно-сметанні підливки, які супроводжують майже кожне естонське блюдо. Найбільш популярні "сийр" - особливе блюдо з сиру, копчена форель "суітсукала", свинячі ніжки з горохом, кров'яна ковбаса "вереверст", "мульгі пудер", млинці з кров'ю "вірі пакеогід", галушки з ячмінного борошна, "мульгікапсас" - це особливим чином тушкована з ячменем і квашеною капустою свинина, "піпаркоок", бурякова каша "каалікапудер", буряково-картопляна каша "каалікакартуліпудер", відварне м'ясо з овочами, горохово-гречана каша "хернетатрапудер", суп з пивом, суп чорничний з галушками , різноманітні сири і киселі. В Естонії роблять дивовижно смачний шоколад з горіхами, незвичайні цукерки з м'ятною, лікерною, кавовою, горіховою начинкою, відмінні тістечка і всілякі інші солодощі. Національний напій, безсумнівно, пиво - світле "Саку" і більш темне "Саарі" з острова Сааремаа, також оригінальним продуктом є медове пиво і глінтвейн "хеегвейн".

 

Визначні пам'ятки


Таллінн - найбільший господарський і культурний центр країни. Поселення давніх естів виникло тут в X - XI ст. З численних визначних пам'яток міста-музею слід відзначити перш за все Тоомпеа - один з найбільш своєрідних прикладів середньовічної міського планування та архітектури. Тут розташований замок Тоомпеа, історія створення якого починається з 1219г. Найцікавіша його частина - 46-метрова башта «Довгий Герман», що стоїть на варті Талліна вже більше 500 років. Недалеко від замку височать темно-сірі стіни Домської церкви, збудованої на початку XIII ст. З Тоомпеа можна спуститися на Ратушну площа, де стоїть єдина в Прибалтиці середньовічна ратуша. Поруч знаходиться аптека, яка веде свій родовід з 1442 року.


Другий за значенням найстаріше місто республіки - Тарту. У середні віки воно було важливим центром транзитної торгівлі. Місто неодноразово горіло, тому найбільш стародавні споруди - це ансамбль центру, побудований у стилі класицизму. Виділяється будинок ратуші (кінець XVIII ст.), Ансамбль будівель початку XIX ст., в якому розташовується заснований в 1632 р. університет, астрономічна обсерваторія. Інші міста Естонії, які варто відвідати - Кохтла-Ярве, Пярну, Нарва, Курессааре (Кингисепп).

 

Валюта


Естонська крона (ЕЕК), що дорівнює 100 сентам (або центам), жорстко прив'язана до євро (1 EEK приблизно дорівнює 1 / 16 євро). У всіх закладах країни приймаються тільки естонські крони. Обміняти валюту можна в банках, пунктах обміну валюти в готелях, аеропортах, на вокзалах та автобусних станціях. Курс може сильно варіюватися в різних точках, в банках курс часто краще, ніж у комерційних обмінних пунктах.


Банки відкриті з 9.00 до 18.00 з понеділка по п'ятницю. Деякі банки працюють у суботу в першій половині дня. Вихідний - неділя.


У багатьох готелях, ресторанах і магазинах приймаються до оплати всі види кредитних карток, також широко поширені банкомати "Hansapank" і "Uhispank". Більшість банків обслуговує дорожні чеки, в магазинах і готелях їх приймають неохоче (перевага віддається "Eurocheque").

 

Шопінг


Магазини працюють з 9.00 до 18.00 (деякі до 20.00) по буднях, по суботах - з 9.00 до 15.00 (деякі до 18.00). Супермаркети і магазини в курортних районах звичайно відкриті з 10.00 до 20.00. Не відмовте собі в задоволенні і обов'язково пройдіться в Естонії по магазинах. Вироби з бурштину, глини, дутого скла, бавовни, і, звичайно ж, знамениті шкарпетки, шапки, рукавиці і светри, пов'язані руками місцевих умільців - це все Ви зможете привезти як сувенір з цієї затишної і гостинної країни. У Таллінні навіть є торгова вулиця, де за 40-50 доларів можна купити светр ручної роботи, за 20-25 доларів - симпатичну шапочку з пензликом, за 10 доларів - рукавиці. Єдине, в чому Естонія істотно відстає від Європи, так це в рівні цін на хороші, якісні, фірмові речі. Фіни, датчани, шведи і голландці спеціально приїжджають до Таллінна - пройтися по магазинах. У двох найбільших талліннських універмагах - "Socos" і "Stockmann" - ціни на європейські товари майже вдвічі нижчі за київські.


Віза

 

Для отримання візи необхідно представити в консульський відділ посольства закордонний паспорт, в якому є не менш двох вільних сторінок (повинен бути дійсний протягом трьох місяців після закінчення терміну дії візи), 2 заповнені анкети з фотографіями, запрошення (туристичний ваучер, приватне або службове), страховий поліс та візу. Консульства мають право вимагати надання додаткових документів. У разі відмови у візі причина відмови не повідомляється. Туристична віза видається для одноразового або дворазового в'їзду в країну з терміном перебування в загальній складності до 30 днів, і дійсна протягом 3 місяців. На приватне і туристичне запрошення видається тільки одноразова (або групова) віза, по службовому можлива видача мультивізи на конкретний термін.


Стягується консульський збір, величина якого залежить від терміну оформлення і типу візи. Транзитна віза коштує 20 євро за наземний транзит і 25 - за транзит повітряним шляхом, туристична або приватна віза - від 20 євро до 250, в залежності від терміну дії і кількості дозволених в'їздів. Багаторазова віза терміном на 5 років з можливістю знаходиться на території Естонії до 90 днів протягом 6 місяців - 250 євро. Особам молодше 18 років візи оформляються безкоштовно. З 2005 рю жителям країн, що не входять до Євросоюзу, які бажають приїхати до Естонії на строк до п'яти днів з туристичною чи розважальною метою, тепер не потрібне запрошення від своїх родичів або друзів у цій країні.

 

Транспорт


Громадський транспорт в Таллінні працює з 5 години ранку до півночі. Єдині проїзні талони діють в автобусах, тролейбусах і трамваях, що обслуговуються муніципальними транспортними підприємствами. Входячи в громадський транспорт, потрібно компостувати талони. Їх можна купити у водія або вагоновожатого, в кіосках біля зупинок, в магазинах та газетних кіосках. В автобусах приватних ліній талони не дійсні. Водій також продає квитки.


Подорож по Естонії на автомобілі. Три головні шосейні дороги беруть свій початок у Таллінні. Швидкісні магістралі ведуть в Нарву, Тарту і Пярну. Ближнє світло фар повинно бути включене цілодобово. Дозволена швидкість руху в містах і населених пунктах - 50 км / год, на заміських дорогах - 90 км / год. Влітку на окремих ділянках доріг - 110 км / год. І водій, і пасажири повинні бути пристебнуті ременями безпеки. В Естонії введено обов'язкове дорожнє страхування. "Зелена карта" діє. Якщо її немає, то на кордоні ви можете оформити місцеву страховку, яка буде діяти тільки на час вашого перебування в Естонії. А найголовніше правило: не можна пити за кермом!

 

 
Про компанію    |    Тури    |    Країни    |    Авіаквитки    |    Агентствам    |    ТуристамНа головну    |    Карта сайту    |    Контакти
Copyright © 2008-2024, всі права захищено,
«Круїз 2000», туристичний оператор
Лічильник BEST.cv.ua