Україна, м.Чернівці,
 пр. Незалежності, 50, офіс 2

турвідділ:

тел.:  (0372) 54-76-14
факс: (0372) 54-76-15

  моб.: (050)3381969

kruiz2000tur@gmail.com

авіакаси:

тел: (0372) 54-76-88

       (0372) 58-66-33

kruiz2k@kruiz2000.com  

 

     

Україна, м.Чернівці

вул. Головна, 21, офіс 1

 

авіакаси:

тел.:  (0372) 52-47-87

факс: (0372) 58-60-89

air-kruiz@kruiz2000.com

 

 Україна, м.Івано-Франківськ,

 вул. Гетьмана Мазепи, 1, офіс 1а

тел.:  (0342) 75-29-86 (турвідділ)
         (0342) 75-29-94 (авіакаси)
         (095) 63-444-78

kruiz2k@gmail.com 

 

 

 Ваш e-mail: *
Ваше ім`я: *


 
ЛатвіяПро країну  |  Тури  |  Фотогалерея

Географія


Латвія розташована у Східній Європі. Загальна площа країни - 64,5 тис. кв. км. На півночі вона межує з Естонією, на півдні - з Литвою, на сході - з Росією і Білорусією. На заході омивається Балтійським морем. Рельєф в межах країни - рівнинний зі слабко вираженими пагорбами. Середні висоти - 100-200 м над рівнем моря, найвища точка - гора Гайзінькалнс (має висоту 312 м над рівнем моря). На території Латвії понад 700 річок, всі вони відносяться до басейну Балтійського моря. Головна річка країни - Даугава, протікаючи по території Росії має назву Західна Двіна, інші важливі річки - Гауя, Лієлупе і Вента. На південно-сході країни розташовані заболочені місцевості і озера.


Клімат


Клімат перехідний від морського до континентального. Середні температури січня від 2 С до 7 З, липня від 16 С до 18 С. Опадів випадає 500-800 мм на рік, переважно взимку. Для Латвії характерні "капризи" погоди, її нестійкість, а також підвищена вологість. У році велика кількість похмурих (близько 150) і хмарних (більше 100) днів. Посилення континентальності клімату у напрямку до сходу особливо помітно у розподілі зимових температур. На заході республіки середня температура найхолоднішого місяця -2,5 гр. C, а на сході -7 гр. C.

 

Мова


Офіційна державна мова Латвії - латиська. Широко розповсюджена російська мова, у меншій мірі англійська та німецька.


Релігія


У Латвії немає державної релігії, але переважне число віруючих складають лютерани, на сході поширений католицизм. У Латвії велика православна і Старообрядницька громада. У цілому суспільство толерантне до різних релігійних рухів, а церква не має значного впливу на суспільне життя.

 

Гроші


Грошова одиниця - латвійський лат (LVL). Ввезення і вивіз іноземної і національної валюти не обмежений. Важко обміняти дорожні чеки поза Ригою, Даугавпілсом і Сигулдою, хоча у всіх населених пунктах є, де обміняти валюту. Переважають в обігу долари США, але в ході і інші валюти країн Балтійського басейну і Західної Європи. Більшість банкоматів приймають основні кредитні карти, як, втім, і багато магазинів, ресторанів і готелів.


Політичний устрій


За формою правління Латвія - демократична республіка. Виборчі права мають 1800 тисяч її жителів, а 480 тисяч мають статус "негромадян" і не можуть брати участі у виборах верховних органів влади і у виборах місцевих самоврядувань. Главою держави є - Прем'єр-міністр, як правило лідер партії-переможниці в парламенті фракції. Президент Латвії обирається також парламентом на 4 роки, здійснює в основному представницькі функції, хоча може заблокувати ухвалення певних рішень.

 

Кухня


Копченості - особливо риба - популярні в Латвії, так само як і молочні продукти, яйця, картопля та крупи. Копчені камбала, вугри, оселедець і сардини складають основу продуктів харчування в Латвії, а спеціально приготована мінога вважається делікатесом. Також готуються супи та ковбаси. Влітку і восени настає достаток ягідних і фруктових пирогів. Відоме латиське пиво - це "Алдаріс", але цікаво спробувати і густий фірмовий "Ризький бальзам темний". Його виробляють з 1755 року тільки в Латвії.


Магазини


У Ризі можна купити все, що б не продавалося де-небудь ще в Європі, але завдання - купити за нормальною ціною. Магазини побутової техніки здебільшого монополізовані, так що ціни на тостери в різних магазинах однакові. Це можна сказати і про телевізори. Наша порада - дочекайтеся розпродажу зі складів. Основні торгові центри розташовані на вулицях Барона, Сака і Тербатас в Ризі та на вул. Аудейю в старій частині міста.

 

Визначні пам'ятки


Латвія - країна старовинних замків і величних соборів, які із задоволенням відвідують численні туристи з різних куточків світу. У Ризі рекомендуємо Вам обов'язково відвідати чудовий Домський собор, Шведські Ворота, Пам'ятник Свободи, Резиденцію Петра I, огляньте символ Риги - 137-метрову вежу церкви Cв. Петра. Цікаві церква Cв. Якоба, Порохова башта, сад Вієстура з Александровськими Воротами біля входу, встановленими на честь перемоги Росії над Наполеоном.


Митні правила


Без сплати митного податку дозволено ввезення товарів на суму не більше 600 доларів США. Дозволено ввезення: алкогольних напоїв для осіб старше 18 років: 1 літр або 1 одиниця оригінальної упаковки, але не більше 3 літрів; тютюну і тютюнових виробів для осіб старше 18 років: 200 сигарет, або 20 сигар або 200 грамів тютюну. Ввезення валюти не обмежується.

 

Транспорт


По Ризі ходять трамваї, тролейбуси, автобуси, маршрутні таксі. Метро немає. Вартість проїзду у всіх видах транспорту (включаючи "маршрутки") однакова - 20 сантимів (іноді 25). Оплата при вході у кондуктора. Після 23:00 транспорт ходить вкрай рідко, на деяких маршрутах всю ніч ходять чергові автобуси, або трамваї (раз на годину). Вартість проїзду в маршрутному таксі після 22:00 в два рази вище, ніж вдень. У Ризі не прийнято ловити "приватників". Вони є, але не так поширені, і обійдуться вам трохи дешевше таксі. Зупинивши таксі, не прийнято питати "поїдеш - не поїдеш" і відразу домовлятися про ціну. Ви сідайте, називаєте місце, таксист включає лічильник.


Денний тариф (06:00-24:00) - 0,40 Ls за посадку і 30 Ls за кілометр (з центру до околиць можна добратися за 4-10 Ls). Нічний - приблизно в півтора рази дорожче - 0,60 Ls за посадку і 0,40 за кілометр. Не так часто, але все-таки не обходиться і без "фокусів". Найпоширенішим є включення нічного тарифу вдень. Як цього уникнути? На лічильнику зліва горить цифра, яка позначає тариф (1 - денний, 2 - нічний), якщо ви її не бачите, попросіть показати (іноді умільці її заклеюють).

 

 
Про компанію    |    Тури    |    Країни    |    Авіаквитки    |    Агентствам    |    ТуристамНа головну    |    Карта сайту    |    Контакти
Copyright © 2008-2024, всі права захищено,
«Круїз 2000», туристичний оператор
Лічильник BEST.cv.ua