Україна, м.Чернівці,
 пр. Незалежності, 50, офіс 2

турвідділ:

тел.:  (0372) 54-76-14
факс: (0372) 54-76-15

  моб.: (050)3381969

kruiz2000tur@gmail.com

авіакаси:

тел: (0372) 54-76-88

       (0372) 58-66-33

kruiz2k@kruiz2000.com  

 

     

Україна, м.Чернівці

вул. Головна, 21, офіс 1

 

авіакаси:

тел.:  (0372) 52-47-87

факс: (0372) 58-60-89

air-kruiz@kruiz2000.com

 

 Україна, м.Івано-Франківськ,

 вул. Гетьмана Мазепи, 1, офіс 1а

тел.:  (0342) 75-29-86 (турвідділ)
         (0342) 75-29-94 (авіакаси)
         (095) 63-444-78

kruiz2k@gmail.com 

 

 

 



Ваш e-mail: *
Ваше ім`я: *


 
ЛитваПро країну  |  Тури  |  Фотогалерея

Географія


Литва - країна на північно-сході Європи. На півночі межує з Латвією, на півдні і сході - з Білорусією, на південно-заході-з Польщею і областю Калінінграда Росії. На заході омивається Балтійським морем. Крайні координати Литви: На півночі - 56 ° 27' північної широти На півдні - 53 ° 54' північної широти На заході - 20 ° 56' східної довготи На сході - 26 ° 51' східної довготи.


У Литві знаходяться: 816 річок довжиною понад 10 км, 2 834 озера площею більше 0,5 га. Найвища місцевість: гора Іуозапінес (293,6 м). Найбільша ріка: Нямунас (937 км, 475 км на території Литви). Найбільше озеро: Друкшяй (42,26 км²).


Клімат


Перехідний, проміжний між морським і континентальним; вологі, помірні зими та літо. 3 / 4 опадів випадає у вигляді дощів. СР температури січня -5 ° С, липня 17 ° С. Річна сума опадів - від 540 мм (у центральних районах) до 930 мм (на узбережжі до південно-захід від Жямайтської височини).

 

Національні особливості


Литовці належать до балтійської групи індоєвропейських народів. Литовська мова - найдавніша з усіх живих індо-європейських мов, найближча до санскриту. Напевно, тому в характері литовців є трохи від Сходу: дуже сильні сімейні зв'язки (багато фірм і організації в Литві сімейні), гостинність, хлібосольність (у ресторанах і кафе подають такі порції, які під силу з'їсти тільки двом), пошана до гостей. Проте литовці відрізняються своїм рівним і спокійним характером, при цьому всі вони романтики. Красу природи Литви вони відображають у віршах, піснях, танцях. Весна і літо - це суцільне свято життя. У всіх священних куточках Литви, на курортах проходять фестивалі литовського фольклору.


Гроші та банки


Подорожуючі  до Литви повинні мати не менше 25 євро з розрахунку на один день перебування, але не менше 300 євро. Конвертована валюта обмінюється в банках і обмінних пунктах (valutos keitykla) у готелях, аеропортах, на залізничних та автобусних станціях. Карти American Express приймаються не так широко, як Globus, Eurocard, Mastercard, Visa і Electron. Більшість банків з понеділка по п'ятницю відкриті з 09.00 до 17.00, деякі працюють по суботах до 13.00. Валюта вільно обмінюється в численних обмінних пунктах.

 

Визначні пам'ятки


У Вільнюсі біля підніжжя Замкової гори - площа Гядімінаса (нач.ХIХ ст.), Вільнюський замок, символ міста - башта Гядімінаса, з оглядовим майданчиком, ворота Аушрос в міській стіні споруди ХVШ в., Костел св. Михайла і декілька двориків заснованих в 1579 р. університету, одного з найстаріших у Європі, дзвіниця костьолу св. Іоанна, що входить в університетський комплекс - найвища башта Старого міста (68 м). Костел св. Петра і Павла, міська ратуша, Вяркійський палац і Кафедральний собор, костел бернардинів та костел Святої Анни, вулиця Пілес (Замкова), замок Раудондваріс. У місті декілька сотень кафе, барів, ресторанів, постійно проводяться різні карнавали і фестивалі.


Тракай, стародавня столиця Литви, цікава своїм острівним замком, який став резиденцією великих литовських князів і унікальним льодовиковим ландшафтом. Каунас знаменитий своєю середньовічною архітектурою, дзвоновими концертами, музеями бісів і Чюрленіса.

 

Широку славу заслужили морські курорти. У Паланге, яка тягнеться уздовж берега моря на 23 км - ландшафтний Ботанічний парк, створений у минулому столітті, палац графа Тишкявічуса з Музеєм Янтаря в глибині парку, безліч невеликих ресторанчиків і кафе з відмінним сервісом і доступними цінами.


Куршська коса - унікальне явище природи. На 70 км простягнулася піщана смуга з дюнами і сосновими лісами, що розділяє море і Курську затоку. На литовській частині розташовано 4 селища, об'єднані в містечко Нерінга. Це край рибалок, дюн і унікальної невинної природи, краще місце для усамітнення, спокійного відпочинку і спілкування з природою. Куршська коса має статус національного парку, природа охороняється особливо дбайливо, але рибалкою, збором ягід і грибів займатися можна.


Друскінінкай - невеликий затишний курорт відомий своїми мінеральними джерелами (хлоридна група натрію і кальцію), лікувальними грязями, прекрасними здравницями і чудовою природою. Користуються популярністю курорти на мінеральних джерелах.

 

Кухня


Це не тільки картопля з м'ясом, як кажуть сторонні, які ніколи не були в Литві. У першу чергу - це хліб. Що можна сказати про хліб, виготовленому зі звичайної жита чи пшениці «без консервантів», який може зберігатися 2 місяці? Швидше за все Ви не повірите. Тому всі туристи, що виїжджають з Литви до себе додому, в якості сувенірів везуть бурштин, вироби з кераміки та дерева, прекрасний і якісний трикотаж, стійкий загар, відмінний настрій, пляшечку лікеру або пива, і, звичайно, хліб!


Значне місце в литовській кухні займають щі, борщі і супи. Литовці їдять багато молочних продуктів: сир, кисле молоко і особливо сметану. З напоїв відзначимо "кминний" з настойкою "Каунокарчною". Його спочатку варять на слабкому вогні, потім охолоджують, додають дріжджів і залишають для бродіння на 12 годин, додавши потім лимонної кислоти.

 

Магазини


Зазвичай відкриті з 10.00 до 19.00 у будні та з 10.00 до 15.00 по суботах. Продуктові магазини працюють з 8.00 до 20.00. Вибір продуктів і рівень цін у них практично не відрізняються від українських. Деякі магазини працюють цілодобово. У неділю велика частина магазинів закрита. Величезну кількість магазинчиків у Литві зі всілякими сувенірами, бурштиновими виробами та іншими дрібницями, Ви зустрінете практично в кожному місті. З великих супермаркетів слід згадати MAXIMA, MEDIA, MINIMA, TAUPA.


Митні правила


Ввезення до Литви до 10 000 доларів на людину - вільний. Все, що зверху, підлягає обов'язковому декларуванню. Одна людина може ввезти не більше 1 літра горілки, коньяку або лікерів, 2-х літрів вина, 200 сигарет або 250 г тютюну, 3-х кг шоколаду, 2-х кг кави, 20 літрів бензину, 50 г дорогоцінних металів. Заборонено ввозити зброю, наркотики та вибухові речовини.

 

 
Про компанію    |    Тури    |    Країни    |    Авіаквитки    |    Агентствам    |    ТуристамНа головну    |    Карта сайту    |    Контакти
Copyright © 2008-2024, всі права захищено,
«Круїз 2000», туристичний оператор
Лічильник BEST.cv.ua