Україна, м.Чернівці,
 пр. Незалежності, 50, офіс 2

турвідділ:

тел.:  (0372) 54-76-14
факс: (0372) 54-76-15

  моб.: (050)3381969

kruiz2000tur@gmail.com

авіакаси:

тел: (0372) 54-76-88

       (0372) 58-66-33

kruiz2k@kruiz2000.com  

 

     

Україна, м.Чернівці

вул. Головна, 21, офіс 1

 

авіакаси:

тел.:  (0372) 52-47-87

факс: (0372) 58-60-89

air-kruiz@kruiz2000.com

 

 Україна, м.Івано-Франківськ,

 вул. Гетьмана Мазепи, 1, офіс 1а

тел.:  (0342) 75-29-86 (турвідділ)
         (0342) 75-29-94 (авіакаси)
         (095) 63-444-78

kruiz2k@gmail.com 

 

 

 Ваш e-mail: *
Ваше ім`я: *


 
СловаччинаПро країну  |  Тури  |  Віза  |  Проїзд  |  Готелі  |  Фотогалерея

Суспільний лад: республіка
Форма правління: парламентська демократія
Створення  держави: 1-го січня 1993
Членство в ЄС: з 1-го травня 2004
Площа: 49 035 кв. км
Населення: 5379450 (за переписом населення 2001 р.)
Щільність населення: 109,9 жителів на 1 кв. км
Мова: словацька
Столиця: Братислава (кількість жителів: 452 288)
Найбільші міста (за населенням): Братислава: 452 288; Кошице: 240 915, Прешов: 92 687; Нітра: 87 357; Жиліна: 86 685.

 

Валюта Словаччини:


Грошова одиниця Словаччини - євро (EU).
Кредитні картки MasterCard, EuroCard приймаються майже у всіх банках, також як і VISA, Eurocheque і American Express. Вони приймаються у всіх великих готелях, на заправних станціях, рідше - в магазинах і ресторанах. Банкомати все більше поширюються в Словаччині, хоча за межами великих міст на них краще не розраховувати. Словацькі банкомати зазвичай підключені до міжнародних платіжних систем VISA, MasterCard, Plus, Maestro, Cirrus.


Адміністративний поділ


8 головних територіальних областей з самоврядуванням (Братиславська, Трнавська, Тренчіанска, Нітріанська, Жилінська, Банскобистрицька, Пряшівська, Кошицька).

 

Географія


Словацька Республіка знаходиться в Центральній Європі. Для території Словаччини характерні відносно великі перепади висот. Центральна та північна Словаччина гористі: сюди проникає Карпатська дуга; південна і східна частини Словаччини мають низинний характер і є важливими сільськогосподарськими районами Словаччини. Найважливішою річкою є Дунай, яка з'єднує столицю Братиславу з двома столицями Європи - Віднем і Будапештом.


Кордон


Угорщина (679 км), Польща (597,5 км), Чеська Республіка (265 км), Австрія (127,2 км), Україна (98 км).

 

Національності


Словацька (85,6%), угорська (10,8%), циганська (етнічна група) (1,8%), чеська (1,2%), русинська (0,3%), українська (0,3% ), німецька (0,1%), польська (0,1%), інші (0,2%).


Клімат


Словацька Республіка знаходиться в помірному поясі з характерним чергуванням чотирьох пір року. Середні температури взимку від -2 °С та влітку 21 °С. Самий холодний місяць - січень, самі теплі місяці - липень і серпень. На височинах 130 днів на рік тримається сніг.

 

Шопінг - час продажу


Більшість магазинів відкрито з понеділка до п'ятниці з 9.00 до 18.00 години. У суботу магазини зазвичай відкриті з 9.00 до 13.00 годин. Мережа універмагів TESCO, Carrefour, BILLA та ін. відкриті в суботу і неділю. Гіпермаркет TESCO відкритий цілодобово.


Кухня


У першу чергу це європейська кухня, а також місцеві та іноземні делікатеси. У Братиславі вибір воістину необмежений - ви тут знайдете французьку, китайську, індійську, єврейську і арабську кухні. До послуг харчування у формі шведських столів на вищому рівні і в кращих готелях. Закусочні, кафе і ресторани вздовж автомобільних доріг пропонують місцеві делікатеси - словацькі на півночі і угорські, від дунайських рибалок, на півдні Словаччини.

 

Сувеніри


Серед сувенірів, які ви можете привезти зі Словаччини, найбільшою популярністю користуються: ляльки, одягнені в національні костюми; кераміка, вироби з дерева (ложки, музичні інструменти «фуяри», фігурки, топірці «валашки»); вироби зі шкіри, вироби з тканин (скатертини з вишивкою, подушки, національні костюми). Дуже популярні вироби з кукурудзяних обгорток і дроту.


Не тільки фольклором та національними традиціями багата Словаччина. Любителі вина і гарних напоїв отримають задоволення при купівлі вин зі словацьких виноградарських районів. Найпопулярнішими вважаються вина з наступних виноградарських районів: Токайський, Мало-Карпатський, Нітрянский, Топольчянский і Загорський. Всесвітня хроніка вин згадує також словацьке ігристе Hubert, яке оцінюється дуже позитивно і бренді Karpatske brandy special, яке виготовляється в якості шляхетного алкогольного напою. До типових словацьких лікерів відноситься Demanovka, і популярний в районі Татр - Horec. Slivovica і Borovicka - знамениті словацькі аперитиви. Не можна забувати, що крім продукції вин і якісних міцних алкогольних напоїв, Словаччина є також виробником пива. До найвідоміших сортів пива відносяться Topvar, Zlaty Bazant, Saris, Corgon.

 

Природа


Словаччина оточена з півночі і північного сходу гірськими ланцюгами Західних Карпат. Найбільшої висоти вони досягають у Високих Татрах, де знаходяться найвища точка країни пік Герлаховськи-Штіт (2655 м), піки Кривань, Дюмбєр, висота яких перевищує 1850 м. На південь від Карпат переважають височини, розділені родючими долинами, по яких у Дунай впадають численні річки. Найбільш великі з них - Ваг, Нітра і Грон. Річка Дунай утворює південно-західний кордон країни. Ліси займають майже 40% території країни. Південні схили гір покриті широколистяними (бук і дуб) або змішаними лісами, у той час як на північних схилах ростуть хвойні ліси, що складаються в основному з ялини та ялиці. У країні переважають широколистяні породи (53%), насамперед бук (31%) і дуб (10%), а з хвойних найбільш поширені ялина (29%) та ялиця (9%). Вище в горах розташовані альпійські луки.


У гірських лісах водяться олені і рисі, зустрічаються вовки і ведмеді, з дрібних тварин - лисиці, білки, ласки.

 

У Словаччині відомо понад 3800 печер, постійно зледенілих 39 печер. Офіційно національним природним пам'ятником і заповідником оголошено 30 печер і прірв. Але для доступу відвідувачів зараз відкрито лише 12 печер. Печери є дійсною перлиною природи, окрасою природи і людей, які їх виявили. Порода, незвичайна дія води, своєрідні підземні форми і заповнювачі, особливий клімат, знахідки поселення і пам'ятників людини, останки тварин з далекого минулого і теперішня фауна створюють різноманітну й, для більшості з нас, загадкову мозаїку світу печер.


Самою великою вважається система Демянівської печер, довжиною майже 25 км. У Демянівській долині відкрито дві печери, одна з них, печера Демянівської свободи, належить до найбільш красивих печер у Європі. Ця печера знаходиться на північній стороні Низьких Татр.

 

Національні парки Словаччини створювалися протягом другої половини 20 століття. Самий перший і самий відомий з них - заповідна територія гірського масиву Високі Татри. Він був утворений в 1948 році. На сьогоднішній день заповідник є одним з найбільш відвідуваних парків Словаччини. Збереженню парку залишається тільки позаздрити. Адже Високі Татри є не тільки заповідником, але і найпопулярнішим у Словаччині туристичним регіоном. Тут знаходяться кращі гірськолижні курорти країни, прокладено сотні кілометрів туристичних стежок. Високі Татри мають відмінні траси для гірського велосипеда і кілька альпіністських маршрутів.


Крім Високих Татр і Словацького раю в Словаччині є ще 7 національних парків: Низькі Татри, Велика і Мала Фатра, Полонини, Піеніни, Муранська Планина і Словацький Карст. Всі вони відомі в першу чергу мальовничими ландшафтами. При цьому кожен з них по своєму привабливий. Так, Низькі Татри славляться гірськолижним курортом Ясна, Велика Фатра приверне любителів пішого туризму і лижних прогулянок (Скіпарк Ружемберок), в полонинах знаходиться цілий ряд дитячих таборів відпочинку, Муранська Планина цікава своїми каньйонами і руїнами стародавніх фортець, а Словацький Карст крім екотуризму запропонує знайомство з замками Бетляра і Червоної Гірки.

 

 
Про компанію    |    Тури    |    Країни    |    Авіаквитки    |    Агентствам    |    ТуристамНа головну    |    Карта сайту    |    Контакти
Copyright © 2008-2024, всі права захищено,
«Круїз 2000», туристичний оператор
Лічильник BEST.cv.ua