Україна, м.Чернівці,
 пр. Незалежності, 50, офіс 2

турвідділ:

тел.:  (0372) 54-76-14
факс: (0372) 54-76-15

  моб.: (050)3381969

kruiz2000tur@gmail.com

авіакаси:

тел: (0372) 54-76-88

       (0372) 58-66-33

kruiz2k@kruiz2000.com  

 

     

Україна, м.Чернівці

вул. Головна, 21, офіс 1

 

авіакаси:

тел.:  (0372) 52-47-87

факс: (0372) 58-60-89

air-kruiz@kruiz2000.com

 

 Україна, м.Івано-Франківськ,

 вул. Гетьмана Мазепи, 1, офіс 1а

тел.:  (0342) 75-29-86 (турвідділ)
         (0342) 75-29-94 (авіакаси)
         (095) 63-444-78

kruiz2k@gmail.com 

 

 

 Ваш e-mail: *
Ваше ім`я: *


 
УкраїнаПро країну  |  Тури  |  Чернівці  |  Івано-Франківськ  |  Карпати  |  Одеса  |  Санаторії  |  Крим  |  Фотогалерея

   

На території двох старовинних сіл Заболоття та Княгинин між річками Бистриця Солотвинська та Бистриця Надвірнянська у середині XVII ст. було споруджено фортифікаційну споруду. У 1662 році на даній території магнат Андрій Потоцький заснував місто Станиславів, яке назвав в честь свого молодшого сина. У цьому ж році місто отримало магдебурське право, тобто населенню дозволялось створити свої органи самоврядування, цехи та ремісничі спілки, сповідувати свою релігію. Через деякий час після заснування міста, під керівництвом французького інженера-фортифікатора Франсуа Корассіні з м.Авіньйона розпочалось будівництво міцної шестикутної форт. У XVIII-XIX ст. місто було значним торгово-ремісничим осередком Польщі, а від 1772р. – Австрії (від 1867р. – Австро-Угорщини). В розвиток ремесел і культури міста окрім українців зробили свій внесок поляки, євреї і вірмени, національні громади яких були тут досить численними. Громадське життя сколихнула революція 1848р. У Станиславові була створена "Руська рада" (поряд з польською), організований загін Національної гвардії, почала виходити перша українська газета. До новоствореного парламенту були обрані депутати-українці. Друга половина XIX ст. позначилася швидким розвитком промисловості. Чималий поштовх цьому дало прокладення залізниці у 1866р. В тих часах беруть початок локомотиворемонтний завод, лікеро-горілчане об'єднання, шкірфірма "Плай".

Під час І світової війни, у 1915-1916рр., за місто точились жорстокі бої. Частина історичної забудови була зруйнована і відновлена вже в новітніх архітектурних формах. У 1962р. місто Івано-франківськ  відзначило своє 300-річчя. Воно було переіменоване і відтоді носить ім'я видатного письменника та громадського діяча Івана Франка, який неодноразово тут бував, мав добрих друзів, писав і читав свої твори.               
Івано-Франківськ — східні «ворота» Карпат — розташований на південному заході України на відстані 150—300 км від кордонів Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини.

Івано-Франківськ — місто обласного значення, адміністративний, економічний і культурний центр Прикарпатського краю.
Територія міста83,73 кв.км. Чисельність населення241,1 тис. чоловік.

- Місто Івано-Франківськ є членом Асоціації міст України, котра підтримує тісні зв’язки з Радою Регіонів Європи, Міжнародною Спілкою Громад та Організацією міст-побратимів.
- Згідно з Ольбаргською Хартією наше місто є членом мережі міст сталого розвитку України, тісно співпрацює з численними містами держав-членів Європейського Союзу.
- Івано-Франківськ є членом Міжнародного форуму історичних центрів, до якого входить 25 європейських міст.
- Членом Асоціації поріднених міст з центром в місті Бая Маре (Румунія).
- Місто Івано-Франківськ - перше місто в Україні, яке стало членом Асоціації європейських муніципалітетів "Energie-cites" (Енерджі-сіті).
- Є одним із чотирьох українських міст, що удостоєні високих нагород – Європейського диплому та Почесного Прапора Ради Європи. Подані документи на отримання найвищої нагороди ПАРЄ – Європейського призу.

-  вдруге поспіль посів третє місце в рейтингу «55 кращих міст для життя». 

Сьогодні, Івано-Франківськ є одним з найбільш динамічних міст в регіоні. Активно розвиваються як економічний, так і туристичний сектор міста.

Туристично-рекреаційна галузь є стратегічним напрямом розвитку Івано-Франківщини.  Івано-Франківщина є частиною унікальної Карпатської лісогірської геоекосистеми, яка має важливе рекреаційне значення не тільки для України, але і для всього Європейського континенту.
В області є дев'ять курортних місцевостей. Станом на початок 2012 року, у туристично-рекреаційній галузі області функціонує 143 туристичних операторів і агентів, 164 туристично-рекреаційних закладів та 638 садиб сільського зеленого туризму. В області діє більше 10 санаторіїв. Для курортної терапії використовуються кліматичне лікування, мінеральні ванни. Серед курортів — низькогірні Косів, Татарів, Яремче, середньогірний Ворохта і бальнеогрязевий передгірний курорт Черче. Крім того, Яремче користується славою туристської столиці Карпат, Ворохта — столиці зимових видів спорту.

На 01.01.2012 р. на території міста Івано-Франківська працює 23 готелі та мотелі, які спроможні розмістити понад 1200 туристів щоденно.

 

Фестивалі
Івано-Франківськ славиться своїми фестивалями, імпрезами і культурно-розважальними заходами:
Щороку в травні відзначається День міста з походами й концертами мистецьких і фольклорних колективів.
- Мальовничим видовищем є Різдвяний парад вертепів, що розливається майданами й вулицями 7—14 січня.
-
Івано-Франківськ відомий також всеукраїнським фестивалем мистецьких колективів «Прикарпатська весна» (травень щороку),

- фестивалем національно-патріотичної пісні та поезії «Воля» (жовтень непарних років).
-  Два роки поспіль (2005, 2006) проводився Всеукраїнський Паркур Фестиваль «Trace dayZ»
-  Також у травні 2001 року започатковано щорічний міжнародний ковальський фестиваль «Свято ковалів» і художню виставку «Орнаментальне ковальство». У фестивалі беруть участь ковалі з 17 областей України та 23 країн світу: Росії, Білорусі, Литви, Німеччини, Франції, Швеції, Фінляндії, Ліхтенштейну, Великобританії, Чехії, Ізраїлю, США, Австрії, Нідерландів, Польщі, Італії, Бельгії, Австралії тощо.
- З 2005 року у Івано-Франківську проводиться фестиваль «Карпатський Вернісаж», учасниками якого у 2007 заявлено понад 200 народних майстрів з усієї України, а також із-за кордону. Фестиваль відбувається на центральній історичній площі міста — майдані Шептицького.
-  13-14 жовтня 2007 р. у Івано-Франківську на майдані Шептицького пройшов перший фестиваль старожитностей та гуцульського етносу «Галицька старовина — 2007».
-  Фестиваль молодіжної музики «Едельвейс», започаткований у 1999 р.
-  Фестини духовної музики «Від Різдва до Великодня», започатковані у 2000 р.
-  З 2009 року проводиться літературний фестиваль ім. Тараса Мельничука «ПОКРОВА».Фестиваль традиційно розпочинається 14 жовтня на свято Покрови. Під «Покровою» збираються як місцеві автори, так і гості з усієї України.

22 серпня 2011 року в Івано-Франківську було встановлено рекорд України по одночасному виконанню державного гімну України у вишиванках

 

Музеї:
Івано-Франківський краєзнавчий музей (вул. Галицька, 4а) — значне зібрання матеріалів і предметів з історії, етнографії та культурного розвитку Прикарпаття; зберігається саркофаг галицького князя Ярослава Осмомисла

Івано-Франківський обласний художній музей (майдан Шептицького, 8);
Музей визвольних змагань та пам'ятник Степанові Бандері (Європейська площа);
Музей жертв комуністичного терору (в урочищі Дем'янів лаз) — розміщений у цокольному приміщенні меморіальної каплиці в Дем'яновому Лазу, де захоронені останки масових катувань, здійснюваних НКВСівцями 1939 року.

Івано-Франківський історико-меморіальний музей Олекси Довбуша (вул. Гетьмана Мазепи, 1);

 

Пам'ятки архітектури національного значення
Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії (мур.) (1672–1703 рр.), майдан А.Шептицького, 8
Колегія єзуїтів (1744 р.),майдан А.Шептицького, 21
Вірменський костел (1762 р.), вул. Вірменська, 6
Костел Єзуїтів (кафедральний собор Св. Воскресіння)(1753–1763 рр.), майдан А.Шептицького, 22
Пивоварний завод (мур.)(1767 р.), вул. Новгородська, 49,28


Пам'ятки історії національного значення
Міський сквер, де поховані відомі культурні та громадські діячі (фольклорист М. Бучинський, поети М. Гославський, К. Свідзинський, композитор Д. Січинський та інші), XIX — поч. XX століття

 

Пам'ятники
У сучасному Івано-Франківську встановлено низку пам'ятників — переважно українським національним діячам культури та історії, — Іванові Франку, Степанові Бандері тощо.

В місті з багатими християнськими традиціями є також релігійні пам'ятники — Статуя Пресвятої Діви Марії та Монумент Ісусу Христу.
Найстаріший пам'ятник, що зберігся до наших днів — Адамові Міцкевичу (1930).
У період незалежності (від 1991 року) в місті було прибрано зразки радянської монументальної пропаганди, натомість у Івано-Франківську з'явився величний монумент Каменяра, чиє ім'я носить місто. Таким чином, практично всі івано-франківські пам'ятники належать сьогоднішньому періоду незалежної України.

 

 

Новорічні та Різдвяні тури по Україні:

 

  • Новорічний Карпатський Феєрверк 2014
  • Різдв'яні Колядки в Карпатах 2014

 

 

Екскурсійні тури по Україні:

 

Тури з виїздом з м. Івано-Франківськ:

 

 
Про компанію    |    Тури    |    Країни    |    Авіаквитки    |    Агентствам    |    ТуристамНа головну    |    Карта сайту    |    Контакти
Copyright © 2008-2023, всі права захищено,
«Круїз 2000», туристичний оператор
Лічильник BEST.cv.ua